covid_head2

Wirus Covid-19 nikomu nie pozostawia taryfy ulgowej. Na tle innych rodzin wirusów, beta-koronawirusy wyróżniają się podatnością na mutacje i plastycznością w dostosowaniu do infekowanego organizmu. W przypadku sztucznie, przez człowieka stworzonego Covid -19, wirus ten wyróżnia się zarówno specyfiką mechanizmu infekcji jak i nietypowym oddziaływaniem na szlaki sygnałowe i regulujące w organizmie człowieka. W rezultacie, pomimo relatywnie niewielkiego wpływu samego wirusa na zainfekowane tkanki, zakażenie wywołuje szereg skutków ubocznych będących rezultatem infekcji a w konsekwencji uszkodzenia układów autoregulujących w organizmie. Prowadzi to w konsekwencji do wystąpienia zakrzepicy w naczyniach włosowatych, nadczynności układu immunologicznego czyli tzw „burzy cytokinowej”, uszkodzenia narządów wewnętrznych spowodowanych stanami zapalnymi, utraty zmysłu węchu i smaku jak również pogorszenia wzroku. Wyniki badań wskazują iż nawet po przebyciu infekcji, u większości ozdrowieńców występuje tzw. syndrom pocowidowy obejmujący cały szereg dolegliwości taki jak: przewlekłe zmęczenie, zaburzenia pamięci, wyraźny spadek wydolności organizmu, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, czy tzw. mgła pocovidowa.

Pomocą w łagodzenia infekcji jak i w łagodzeniu skutków infekcji czyli syndromu pocovidowego jest wykorzystanie dobroczynnych właściwości flawonoidów roślinnych. Oddziaływanie na organizm tych związków jest bardzo szerokie. W pierwszej kolejności ograniczają one nadaktywność układu immunologicznego, redukując ryzyko wystąpienia burzy cytokinowej. Wpływając na szlaki sygnałowe pomiędzy nabłonkiem naczyń krwionośnych, ograniczają stan zapalny a tym samym ryzyko wystąpienia zakrzepicy i ograniczają możliwość wystąpienia zatorów. W dalszej kolejności związki te przyspieszają regenerację organizmu, poprawiając wydolność oraz redukując ryzyko wystąpienia późnych następstw infekcji – tzw. „syndromu pocovidowego” i skutków z nim związanych.

Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia – no i oczywiście, czerpanie z natury tego, co najlepsze!

Wiedza na temat oddziaływania substancji zawartych w propolisie, na którym bazują nasze preparaty, oparta jest na licznych, wieloletnich badaniach, opracowaniach naukowych oraz doświadczeniach wielu pokoleń.

Zapoznaj się ze szczegółowym opisem poszczególnych produktów i wybierz odpowiedni dla siebie.

  • 246,24  brutto

    SUPLEMENT DIETY [60 kapsułek] API IMMUNAL z białkiem serwatkowym i witaminą C to trzy cenne dla zdrowia, naturalne substancje połączone w jeden produkt.

  • 278,64  brutto

    SUPLEMENT DIETY [60 kapsułek] API IMMUNAL z kurkumą i witaminą C to połączenie trzech substancji pomagających w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu.

  • 261,36  brutto

    SUPLEMENT DIETY [60 kapsułek] API IMMUNAL z witaminą C to preparat łączący zalety wyjątkowego działania propolisu z wysoką zawartością kwasu askorbinowego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu.